LinKonto (archivováno)

Cílem projektu LinKonto je nabídnout kvalitní účetní program pod svobodnou licencí, který funguje v Linuxu. Jako základ jsme použili již více než deset let existující a úspěšný produkt – účetnictví Konto společnosti Softapp. Ačkoli jde o aplikaci napsanou pro prostředí DOS, má dodnes stovky uživatelů s placenou podporou.

Informace na této stránce jsou zastaralé a uvádíme je pouze z archivních důvodů. Neposkytujeme žádný servis.

Funkcionality

LinKonto zahrnuje všechny běžné účetní agendy, navíc potom knihy jízd apod. K dispozici je také dokumentace v rozsahu 120 stran. Modul mezd je v programu také obsažen, není však aktualizován dle legislativy platné pro rok 2007.

Emulace

Pro rozjetí v Linuxu jsme nejprve přistoupili k emulaci DOSového prostředí pomocí kombinace programů Dosemu a Freedos. Pokud s jejich instalací a konfigurací nemáte zkušenosti, připravili jsme pro vás stručný návod na instalaci. V závislosti na zájmu uživatelů i komunity vývojářů pak stanovíme další postup vývoje LinKonta směrem k čistě linuxové aplikaci.

Licence

Sami autoři Konta přišli s myšlenkou uvolnit tento program pod svobodnou licencí. Po konzultaci s Liberixem bylo rozhodnuto o použití licence GNU GPL. Runtime prostředí Fox je k dispozici jako freeware.

Kontakty

  • Stránky projektu: www.linkonto.cz, www.linkonto.org, www.linkonto.eu
  • Podpora: liberix.cz, www.softapp.cz
  • E-mail: dotazy zavináč linkonto.cz, projekt zavináč linkonto.cz, sluzby zavináč linkonto.cz