Linux v mobilních zařízeních je náplní prázdninového openMagazinu

Linux je dnes motorem mnoha mobilních zařízení – mobilů, tabletů, navigací, hodinek s vodotryskem. Ani o něm nevíme, protože prostě funguje. V dalším openMagazinu si můžete přečíst pár článků na toto a jiná témata.

Prázdninové dvojčíslo openMagazinu je věnováno mobilnímu Linuxu. Potkat ho můžete v chytrých telefonech, tabletech, čtečkách e-knih, navigačních systémech apod. Výrobci ho upřednostňují hlavně kvůli možnosti jeho vysokého zabezpečení a otevřenému kódu, který si každý může přizpůsobit podle svých potřeb. Můžete si tak být jistí, že vám např. tablet nebo mobil s jakýmkoli klonem Linuxu (nebo Unixu) neohrozí skoro žádný virus. Hackeři si na Linux troufnou málokdy, protože má možnost vysoké míry zabezpečení.

Stáhněte si openMagazin 7-8/2012 v PDF (10,5 MB)

Z ostatních článků se dozvíte, co nového v GIMPu 2.8 a pokud potřebujete program na časosběrné pořizování fotografií a animací, je tu jeden tip. Praxe ukazuje, že se Linux a open source dokáže uplatnit ve firmách i školách, ale nejenom tam. I různé úřady v Evropské unii přecházejí z proprietárního řešení na open source.

Obálka openMagazin 07-08/2012
Kliknutím na obrázek stáhnete openMagazin 07-08/2012