LinuxDays: Nová linuxová konference na podzim v Praze

LinuxDays je nově vznikající konference, která si klade za cíl vyplnit místo po zrušeném LinuxExpu. Bude se konat 20. a 21. října 2012 v areálu FIT ČVUT v Praze.

Tradiční LinuxExpo se v roce 2012 již neuskutečnilo a Praha tak přišla o velkou linuxovou konferenci. Návštěvníci přišli o snadný způsob, jak si promluvit s vývojáři a zapojit se dění kolem open source. Proto se  dala dohromady část české open-source komunity a vytvořila novou konferenci. Jmenuje se LinuxDays a od počátku se od ní očekává, že bude mezinárodní. Společně s ní se v roce 2012 budou konat ještě další akce.
LinuxDays logo

openSUSE Conference se bude letos konat již čtvrtým rokem. Zatím se vždy odehrávala v Norimberku a letos je to poprvé v jiném městě. Jelikož SUSE má velkou pobočku v Praze, volba padla logicky na hlavní město České republiky. Loni byla openSUSE Conference poprvé spojena se SUSE Labs konferencí.

SUSE Labs konference má mnohem delší tradici a jednalo se původně o konferenci pro Labs oddělení firmy SUSE (toto oddělení se zabývá kernelem, glibc a jinými hardcore věcmi) a spřátelených firem. Loni se konference poprvé otevřela veřejnosti a ohlasy na tento krok byly velmi pozitivní, proto tomu bude nejinak i tento rok.

Gentoo miniconf je pokus o první Gentoo konferenci, kde by se mohli setkat lidé z Gentoo komunity tváří v tvář a řešit spolu věci spojené s distribucí. Proč zrovna Praha? Máme aktivní českou komunitu a existuje početná německá Gentoo komunita, která to má, co by kamenem dohodil. Navíc z Německa pojede mnoho lidí na openSUSE Conference, což nabízí možnosti společného cestování.

2 komentáře u „LinuxDays: Nová linuxová konference na podzim v Praze“

  1. Pingback: Male ohlednutim za HW meho BuildSystemu meho repozitare | Peťošův blog
  2. Pingback: Téma open source zaznělo na konferenci učitelů » Archiv newsletteru » Liberix, o. p. s. » Společnost pro podporu svobodného softwaru

Komentáře nejsou povoleny.