Naši dárci neztrácejí ani minutu, díky nim se šíří informace o open source

Příznivci open source, kterým není lhostejné, jak stát ignoruje výhody otevřených řešení, opět pomohli – mnoho neinformovaných lidí se tak dozví o výhodách volně šiřitelného softwaru.

Představitelé státní správy jen řeční

Také vám vadí, že se stále mluví o úsporách, o otevřenosti státní správy a samosprávy, o elektronizaci agendy, ale přitom se využívají řešení „jedné firmy“, která jsou často předražená a nefunkční? Možná znáte následující příklady:

  • datová schránky a jejich omezená funkčnost v Linuxu, akce firmy Software602, cena několik miliard (spolupracovali jsme na alternativním řešení)
  • faktická nadvláda softwaru Microsoftu, který ovšem často dobrovolně propagují sami úředníci, protože jsou na něj zvyklí a o jiných možnostech nemají ani tušení
  • nákup licencí od Microsoftu bez veřejné soutěže pro celou státní správu včetně policie, ministerstev a celého školství, Ivan Langer, cena neznámá (několik miliard)

Také vám to pije krev?

Nám to vadí, a to velmi! Rozhodli jsme se, že je nutné pracovníky, kteří nesou zodpovědnost za podobná rozhodnutí, informovat o tom, že existuje výběr a svobodná volba. Vytvořili jsme tedy čtvrtletník Open source & praxe a rozesíláme ho na úřady, odbory, ministerstva, politickým stranám, magistrátním úředníkům a tajemníkům.  Na druhou stranu také informujeme firmy, které v oboru podnikají. Snažíme se vytvořit možnost pro změnu zaběhlých procesů.

Chcete změnu? Jednejte!

Chcete, aby se situace změnila? Aby se konečně začalo řádně soutěžit a aby vyhrálo technicky kvalitní a cenově vhodné řešení? Pomozte šíření informací o open source. Česká republika bude čerpat ještě hodně peněz z evropských fondů a mnoho z nich bude utraceno za IT řešení.

Je nezbytné informovat úředníky a politiky, že existuje možnost volby. Díky vaší podpoře se o možnostech otevřených řešení dozvědí.

Podpořte nás