Newsletter #11 (18. 5. 2010): e-shop Liberix, překlad OpenOffice.org, JSI, VIP3, školení v Tatra

Dobrý večer,

vítáme vás u dalších novinek z Liberixu. Ačkoliv se snažíme o stručnost, událostí je hodně, proto se začtěte rovnou do nich.

Co se událo

začátek května
V našem elektronickém shopu obchod.liberix.cz se objevila předobjednávka na novou knihu Ubuntu 10.04 CZ. Svůj shop zrušila firma QCM a přesměrovává příchozí zájemce na adresu obchod.liberix.cz.

5. května
Na portálu OpenOffice.cz vyšel druhý díl rozhovoru s koordinátorem českého překladatelského týmu projektu OpenOffice.org Adamem Rambouskem. Hlavním smyslem bylo získat zájemce o překlad – tento zájem je trvalý, překladatele hledáme stále.
http://www.openoffice.cz/rozhovory/adam-rambousek-cesky-lokalizacni-tym-nutne-potrebuje-spolupracovniky

10. května
Vyšel první článek volebního speciálu – oslovili jsme vybrané politické strany a položili jsme jim několik otázek. Odpovědi jsme vydali v týdnu od 10. května:
http://www.linuxexpres.cz/zeptali-jsme-se-politickych-stran-jake-jsou-vase-nazory-na-svobodu-otevrene-technologie

11. května
Schůzka s manažerem pro platformní strategii firmy Microsoft. Pan Roman Šuk projevil zájem dozvědět se více o naší společnosti a aktivitách. Schůzka byla neformální a informační (seznamovací). Nebyly z ní vyvozeny žádné závěry ani stanoveny žádné cíle. (Zajímavost: Pan Šuk pravidelně čte openMagazin.)

Proběhla schůzka s Petrem Naske, předsedou Jednoty školských informatiků. Mmj. projednávány možnosti realizace akreditovaného kurzu Svobodný software pro učitele a podání dalších kurzů k akreditaci. Chybí nám učitelé, kteří by kurz pod naší hlavičkou realizovali.

12. května
Proběhlo zasedání komise třetího kola soutěže Vyvíjej, Inovuj, Programuj, kterou pořádá CZ.NIC. V komisi zasedají Pavel Janík (OpenOffice.org), Petr Matoušek (FIT VUT Brno), Ondřej Surý (CZ.NIC), Adam Tkáč (Red Hat) a Vlastimil Ott (Liberix). Byly vybrány projekty k realizaci. Více na LinuxEXPRES.cz.

14. května
Administrativně dokončeno školení Linuxový administrátor v Tatra a.s. Tisková zpráva se připravuje.

15. května
V Brně proběhlo setkání fanoušků Mandriva Linuxu.
Reportáž: http://www.mandrivalinux.cz/jaky-byl-sraz-v-brne/
Fotky: http://picasaweb.google.com/LiberixOPS/SrazUzivateluMandrivaLinuxu1552010Brno

Připravujeme

20. května
Vydat tiskovou zprávu o školení v Tatra a.s. a motivovat tím další firmy.

27. května
Odložené zasedání předsednictva Nadačního fondu Okno v Olomouci

Společně s redakcí AbcLinuxu.cz a dalšími dokončit projekt Multiplatformní datové schránky. Hledáme kvalifikované testery hotových aplikací. Zadání bylo z velké části splněno, nyní se výsledky vyhodnotí a vyplatí se odměny.

Na počtenou za 14 dní,
děkujeme za přízeň,

Vlastimil Ott
Liberix, o.p.s.