Newsletter #12 (1. 6. 2010): Přednáška o internetu, kurz Svobodný software, LinuxAlt, obchod Liberixu spuštěn

Dobrý večer u dalšího zpravodaje z Liberixu.

Minulé dny byly bohaté na zážitky, zejména ty mediální. Přinášíme vám souhrn.

Co se událo

18. května
Kontaktovali nás zástupci Policie ČR v Karviné s nabídkou spolupráce. Původní impuls pochází z podzimní konference LinuxAlt. S karvinskou policií bychom rádi realizovali preventivní program pro žáky škol. Budeme vás informovat.

Na naši minulou výzvu reagovali dva zájemci o vedení akreditovaného kurzu Svobodný software pro učitele. Probíhá upřesňování informací o možné spolupráci.

19. května
Oficiálně začaly přípravy podzimní konference LinuxAlt 2010, od té doby dorazilo množství nabídek spolupráce. Díky!
https://liberix.cz/konference-linuxalt-2010-hleda-prednasejici-a-temata/

21. května
V elektronickém obchodě obchod.liberix.cz nabízíme skladem novou knihu Ubuntu 10.04 CZ – Příručka uživatele. Kompletní operační systém s aplikacemi, obsahově bohatá a aktuální příručka (autorský tým sleduje poslední trendy). Vhodné do školy, firmy i domácnosti.
Pokud koupíte u nás, pomůžete nám zaplatit práci grafika nebo redaktorů.
http://obchod.liberix.cz/?2,ubuntu-10.04-cz-prirucka-uzivatele

23. května
Spustili jsme portál pro spolupracovníky komunita.liberix.cz. Je to první fáze v přechodu Liberixu na Aplikace Google. Google však zamítl naši žádost o edici Education, což je trochu čára přes rozpočet.

24. května
Ministerstvo vnitra vydává zavádějící tiskovou zprávu připravenou v úzké spolupráci s lobbistickou organizací. Následuje ostrá reakce, vše zmapováno v následujících článcích. Velmi oceňujeme vaši pomoc a konzultace. Jen díky nim jsme mohli nahlas zakřičet, že si to nenecháme líbit. Díky!
https://liberix.cz/ministerstvo-financi-strasi-firmy-pouzivajici-open-source-software/
Osobní pohled: http://www.e-ott.info/2010/05/31/predvolebni-smrst-pokus-o-souhrn-akce-kolem-ministerstva-financi-a-jejich-tiskovky

25. května a 1. června
Pokročily práce na novém webu www.liberix.cz, spuštění předpokládáme začátkem července. Liberix mění barvy, opouštíme růžo… ech, šedomodrou.

27. května
Zasedání předsednictva Olomoucké sekce UNO, kde proběhlo stanovení priorit a činností. Sekce sdružuje cca 30 neziskovek Olomoucka.

Plánujeme

7. června
Účast na konferenci Internet a technologie 10, v jejím rámci proběhne vyhlášení vítězů CZECH OPEN SOURCE, kde jsme se letos téměř nijak neumístili. Téměř.
http://www.linuxexpres.cz/konference-internet-a-technologie-10-se-blizi-zaregistrujte

Chceme sestavit seznam témat pro bakalářské a diplomové práce, pošlete nám prosím své nápady!
http://forum.liberix.cz/index.php?topic=93.0

Hledáme způsob, jak vylepšit propagaci a šíření openMagazinu. Jak šíříte magazín vy? Co byste nám navrhli? Napište nám prosím, na redakce@openmagazin.cz – nejlepší nápad oceníme knihou (samozřejmě o nich napíšeme na některý z našich webů).

To je pro dnešek vše, s těmi plány to není radno přehánět, minule jsme také netušili, čím se budeme zabývat, že nás bude citovat Z1 a dostaneme prostor na Radiu Beat (díky, PŠ). 😉

Těšíme se zase za 14 dní – a nezapomínejte, prosím, že vaše reakce jsou pro nás nenahraditelné, tak se nám občas ozvěte.

Vlastimil Ott
Liberix, o.p.s.