Newsletter 1/2012: Děkujeme za přízeň, připravujeme workshop a školení

Vážení příznivci open-source softwaru, zdravím vás v novém roce a přeji vám, aby byl úspěšný a bezproblémový. Toto je informační newsletter společnosti Liberix, jehož prostřednictvím vás chceme také v novém roce informovat o našich aktivitách.

Během roku 2011 došlo k výpadkům v rozesílání newsletteru, letos se chceme vrátit k měsíční frekvenci a posílat zprávy, které vás zaujmou.

Poděkování dárcům

Rád bych na tomto místě poděkoval dárcům, kteří poskytli nezbytné finanční prostředky a díky nimž bylo mmj. vytvořeno deset vydání openMagazinu, čtyři vydání Open source a praxe a desítky článků.

Děkujeme, že podporujete open source:  https://liberix.cz/podporte-nas/darci/2011-2/

Magazíny ke stažení:
https://liberix.cz/cinnost/publikujeme/open-source-praxe/
https://liberix.cz/cinnost/publikujeme/openmagazin/

Školíme open source

V roce 2012 se více zaměříme na školení open-source softwaru. Začali jsme spolupracovat s portálem EduCity.cz a svá školení (a nejen ta) prezentujeme na webu http://www.libit.cz

Kromě školení dokážeme využít síly redakčního systému WordPress a připravit webové stránky pro projekt či organizaci.

Workshopy o FOSS ve státní správě

Liberix obsahově zajišťuje workshop projektu OSEPA. Projekt zkoumá možnosti a okolnosti nasazení svobodného softwaru v úřadech státní správy a samosprávy:

https://liberix.cz/liberix/call-for-papers-konference-a-workshop-o-pouziti-foss-na-uradech/

Hledáme přednášející, kteří dokáží kvalifikovaně oslovit několik desítek převážně zahraničních hostů. Pokud máte zkušenosti či vhodné téma, ozvěte se, prosím.

Přátelé,

děkujeme vám za podporu a pokud souhlasíte, příští newslettery vám budeme zasílat s měsíční frekvencí, tedy opět 8. února 2012. V mezidobí se ale ozveme s informacemi o vydání zbrusu nového openMagazinu (můžete vidět již nyní na Facebooku a Google+).

Děkujeme za podporu,

Vlastimil Ott,
Liberix, o.p.s.

P.S. Buďte s námi v kontaktu: https://liberix.cz/o-spolecnosti/komunikujte-s-nami/