Newsletter #24 (30.11. 2010): Facebookové profily, brožura o digitální fotografii, Evropský rok dobrovolnictví

Dobrý večer,

zdravíme všechny fanoušky open-source, přinášíme vám přehled aktivit Liberix, o.p.s.

Událo se

Matěj Mainuš nám nabídl pomoc a začal se starat o naše facebookové profily. Nevěděli jste, že nějaké máme? No, moc jsme se tím nechlubili, neměl se o ně kdo starat. 🙁 Podobně jsou na tom naše účty na Twitteru nebo web openmagazin.cz – všechny by uvítaly nějakého redaktora… 😉 Hm? (To je výzva!)

http://www.facebook.com/pages/Liberix/132945953395570

Rozjíždíme systém pro hlášení chyb nebo požadavků, které se budou týkat našich aktivit. Nefunguje někde něco, chcete nahlásit chybu? Budete mít možnost. Zatím jen alfa provoz, teprve vše připravujeme. Pište nám své postřehy na info@liberix.cz nebo @liberix – díky.
http://ukoly.liberix.cz/

Plánuje se

Digibrožura

Brožura na téma zpracování digitální fotografie je skoro hotová, protože je první z mnoha, tak si dáváme záležet. Příští týden vám ji nabídneme ke stažení – vám, čtenářům newsletteru, jako prvním. Pracovní, nehotovou a černobílou verzi si můžete prohlédnout na níže uvedeném odkazu. Všechno bude stejně trochu jinak. 😉 Nechte se překvapit.
https://liberix.cz/stuff/digibrozura.png

Evropský rok dobrovolnictví

Příští rok je tzv. ERD, tedy Evropský rok dobrovolnictví. Liberix se podle možností zapojí, začínáme tento pátek v Berouně na Síťovacím setkání. Další aktivity budeme vyvíjet v souladu s olomouckými neziskovkami. Doufáme, že získáme více dobrovolníků a že oni u nás najdou radost z dobře vykonané práce. 🙂 Zájemce přijímáme již v roce 2010.
http://www.nidm.cz/public-relations/setkani-erd-2011

Projekty

Plánujeme opět podávání projektových žádostí. Velmi uvítáme jakoukoliv procesní nebo ideovou pomoc. Česky řečeno – potřebujeme nápady, potřebujeme rady. Pokud vás napadá, že v české společnosti něco chybí a my bychom se mohli podílet na nápravě, inspirujte nás. Pokud umíte podávat žádosti a rozumíte pojmům jako indikátory nebo udržitelnost, jste náš člověk.

Děkujeme všem dárcům za podporu, v poslední době to byli: Dalimil Gala, Josef Forman, Radek Blecha, Vojtěch Trefný, Marek Mahut, Martin Volf a nám neznámý fanoušek ze Slovenska. Děkujeme všem!

Pohyby na účtu: https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?ID_ucet=2100055120
Jak nám můžete pomoci:  https://liberix.cz/podporte-liberix-a-jeho-konkretni-aktivity/

Pokud nechcete nebo nemůžete dát peníze, napište o nás na svůj blog, umístěte někam logo našich magazínů. Nebo víte co? Potřebovali bychom mikrofon pro lepší nahrávky pro Radio Beat, kde díky Petru Šimáčkovi můžeme vysílat o Linuxu. Najde se štědrý dárce?

Pěknou zimu, za 14 dní na počtenou

Vlastimil Ott
Liberix, o.p.s.