Newsletter #25 (14.12. 2010): Setkání ERD v Berouně, LinuxAlt 2010, konec roku 2010

Dobrý podvečer,

jako každých čtrnáct dnů vám i dnes přinášíme novinky z obecně prospěšné společnosti Liberix. Newsletter rozesíláme již rok – věříme, že vám přináší potřebné informace a že jej čtete rádi. Dnes pro vás máme slibovanou odměnu – PDF brožuru o digitální fotografii.

Dárek pro vás

Nabízíme vám jako prvním ke stažení PDF brožuru, kterou jsme vytvořili na téma Zpracování digitální fotografie:
https://liberix.cz/knihy/brozura-o-digitalni-fotografii/

Snad se vám bude líbit, neváhejte nám napsat na info@liberix.cz nebo na Twitter @liberix

Událo se

Setkání ohledně ERD v Berouně

V pátek 3.12. a v sobotu 4.12. se v dalekém Berouně uskutečnilo setkání lidí z neziskovek, kteří společně sestavovali koncepci Evropského roku dobrovolnictví (ERD) 2011. Liberix nabídl své magazíny a dovednosti v oblasti webových technologií. Jsme zvědavi, co nám ERD přinese a jaká část naší nabídky bude využita.
https://sites.google.com/site/olomouckasekce/aktuality/celostatnisetkanidobrovolnikuaprobehlovberoune

Stále vytváříme rozšíření pro OpenOffice.org

Trvale podporujeme vývoj doplňků pro kancelářský balík OpenOffice.org finančními příspěvky. V souvislosti se změnami v rozhraní OOo verze 3.3 byly všechny naše existující doplňky upraveny. Každý měsíc podpoříme autora konkrétní částkou z darů, za listopad šlo o částku přesahující 4000 Kč. Celkem jsme na tento vývoj zatím uvolnili 10 600 Kč. Vzniklo dvacet doplňků, přehled na níže uvedeném odkazu.

Seznam doplňků: http://www.openoffice.cz/novinky/nove-verzie-rozsireni-pre-openoffice-org-3-3
Pohyb na účtu s dary: https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?ID_ucet=2100055120

Závěrečná zpráva LinuxAlt 2010

Konference LinuxAlt 2010 má svou závěrečnou zprávu. Obsahuje shrnutí, počty účastníků a několik dalších klíčových informací. Ještě jednou díky všem návštěvníkům, lektorům a partnerům.
https://liberix.cz/zaverecna-zprava-z-konference-linuxalt-2010/

Management projektů Sedmého rámcového programu

Hledáme zdroje financování, zaměřili jsme se na Sedmý rámcový program EU. Pokoušeli jsme se nalézt cestu, jak se do něj zapojit. Zúčastnili jsme se 7.12.2010 semináře v Technologickém centru Akademie věd ČR. Seminář bohužel potvrdil, že tento program je určen pro zcela jinou cílovou skupinu a je kompletně zaměřen na vědu, výzkum a vývoj. (Mimojiné jsme se dozvěděli, že čeští účastníci jsou v programu výrazně neúspěšní – je jich málo, neumí psát projektové žádosti a špatně projekty vedou.)
http://www.fp7.cz/

Plánuje se

Hlavně Vánoce. 🙂 Další newsletter rozešleme až 11. ledna 2011. V mezidobí konečně dokončíme nový web Liberix.cz, pokročí práce na LinuxPC.cz (ty opět probíhají) a začneme vytvářet propagační materiály, které nám chybějí.
V lednu jsme pozvaní na právnickou fakultu jedné univerzity, abychom představili svobodné a neomezující licence softwaru a obsahu. Náš zástupce pojede do Berlína na setkání lidí, kteří chtějí vytvořit nadnárodní certifikační systém pro OpenOffice.org (na bázi INGOT). A to jistě není vše…

Na závěr newsletteru i roku

Přátelé,

děkujeme vám za podporu, za to, že nás sledujete a hodnotíte naše kroky. Potřebujeme vaši odezvu, protože bez ní se špatně pracuje. Potřebujeme vaše nápady i podněty – nenechávejte si je pro sebe, prosím.

Přejeme vám svobodné Vánoce a kreativní oslavu Silvestra. Nový rok nechť je ještě více open než ten letošní.

Za Liberix, o.p.s.
Vlastimil Ott
info@liberix.cz