Newsletter #28 (8.2.2011): INGOT v pilotu, přípravy na komunitní akce, open source datové schránky

Přinášíme vám další zprávy z naší činnosti, která je zaměřena na propagaci a podporu open source. Newsletter byl rozeslán 8. února našim příznivcům. Přihlaste si jeho příjem, budete pravidelně informováni o české open source scéně.

Mediální partnerství Prague PostgreSQL Developers Day 2011

LinuxEXPRES je mediálním partnerem konference Prague PostgreSQL Developers Day, která se uskuteční 10. 2. 2011 v prostorách MFF UK na Malostranském náměstí. Podrobnější informace jsou k dispozici na stránkách www.P2D2.cz.

Přípravy na další setkání

Připravujeme se také na Install fest (5.-6.3.2011), na setkání uživatelů Mandriva Linuxu (5.3.2011) nebo na konferenci Počítač ve škole a LinuxExpo (19.-21.4.2011).

Kalendář plánovaných událostí: https://liberix.cz/o-spolecnosti/sledujte-nas/

INGOT v pilotním provozu

Hodnoticí systém INGOT vstupuje do pilotního provozu – zaškolíme zhruba desítku učitelů, kteří nám poskytnou cennou odezvu. Systém budeme po otestování prezentovat na konferenci Počítač ve škole. Nevíte, co je INGOT?
http://ingots.cz/ingot/

Nové kontakty v Evropě

Koncem ledna se Vlastimil Ott v Berlíně účastnil schůzky mezinárodních týmů, které společně řeší projekt INGOT a další. Liberix dostal možnost zapojit se jako subdodavatel nebo partner do několika připravovaných nebo plánovaných projektů. Budou se primárně týkat open source, vzdělávání a jeho šíření. Snad se z mnoha nápadů podaří brzy realizovat alespoň část, např. přenos inovací (transfer of innovation) z jiných zemí.

Soukromý blog: http://www.e-ott.info/2011/02/02/pracovne-v-berline

Projekt pro multiplatformní datové schránky dokončen

Portál AbcLinuxu.cz úspěšně dokončil projekt multiplatformního přístupu k datovým schránkám. Měl za cíl zpřístupnit tento informační systém také uživatelům GNU/Linuxu, které stát, resp. vybraný dodavatel, ignoruje. Výsledkem jsou potřebné knihovny, které perfektně odpovídají aktuálnímu stavu technologie a jsou veřejně k dispozici. Každému ze dvou úspěšných řešitelů bylo vyplaceno 34 810 Kč. Liberix byl po celou dobu správcem příspěvků, které podporovatelé na zdar projektu zaslali na transparentní účet.

https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?ID_ucet=2300055117
http://www.abclinuxu.cz/clanky/uzavreni-projektu-multiplatformni-pristup-pro-datove-schranky

Nová posila Liberixu

K našemu týmu se přidal Robert Krátký, který bezmála dekádu působil na AbcLinuxu.cz. Zní to jako z business magazínů, kde se píše o přestupech manažerů mezi děsně velkými firmami, že? 🙂 Robert se bude věnovat komunikaci s dobrovolníky a zvyšování kvality našich magazínů (to zní opravdu velkosvětsky…). Máme ale doopravdy velkou radost a jsme rádi, že jsme jej dokázali pro naše společné aktivity získat.

Papírová zábava

Odevzdali jsme další monitorovací zprávu projektu Internetové jazykové kurzy pro nevidomé žáky. Hledáme lektory a učitele, kteří v Olomouckém kraji pracují s nevidomými nebo slabozrakými dětmi. Kdybyste někoho znali, pomozte nám prosím – předejte nám kontakt. (Je to poměrně úzké zadání, nelze ho moc měnit, tzn. nelze jiný kraj.)

Pomalu se adaptujeme na změny, které od 1.1. 2011 přinesla novela zákona o neziskových organizacích. Změn je hodně a ne všechny jsou zrovna příjemné.
http://www.vlada.cz/cz/ppov/rnno/aktuality/novela-zakona-o-obecne-prospesnych-spolecnostech-74681/

Buďte s námi v kontaktu

Staňte se našimi přáteli na Facebooku: http://www.facebook.com/pages/Liberix/132945953395570

Poslechněte si archiv našich upoutávek na Radiu Beat: https://liberix.cz/rubrika/media/zvuk-audio/

Twítněte o nás!

Děkujeme za podporu.

Vlastimil Ott
Liberix, o.p.s.
info@liberix.cz