Newsletter #29 (24.2.2011): Pilotní seminář INGOT, Den otevřených formátů, rozšíření pro OpenOffice.org

Dobrý den,

omlouváme se, že jsme vám 22.2.2011 nezaslali pravidelný newsletter Liberixu. Zdá se, že bude třeba některé jeho parametry změnit. Podle všeho je frekvence zasílání příliš vysoká – asi nemá smysl psát o každém kroku ve společnosti, který provedeme během 14 dní mezi dvěma newslettery. Často jsou to pouze operativní záležitosti. A o důležitých věcech referujeme na webu nebo společenských sítích.

Newsletter tedy budeme zasílat pouze jednou měsíčně, příští očekávejte 15. března 2011.

Změníme také formu, resp. formát, abychom mohli nějakým způsobem měřit odezvu, která nám citelně chybí.  Newsletter jako nástroj se po více než roce osvědčil, nicméně nyní nastala doba k jeho úpravě. Budeme rádi, když nám napíšete svůj názor – info@liberix.cz

Semináře INGOT

V Šumperku a Olomouci proběhly pilotážní semináře projektu INGOT. Učitelé, kteří projevili zájem, začnou již brzy vydávat svým žákům certifikáty Bronz. Jejich komentáře a zkušenosti zužitkujeme na konferenci Počítač ve škole, kde projekt INGOT představíme v sestavě Euroface Consulting, Jednota školských informatiků a Liberix.

Prague PostgreSQL Developers Day 2011

LinuxEXPRES byl mediálním partnerem konference P2D2, která proběhla 10. února 2011 na MFF UK v Praze. Můžete si přečíst dvoudílnou reportáž (odkazy na oba díly v článku).

http://www.linuxexpres.cz/aktuality/reportaz-z-prague-postgresql-developers-day-2011

Document Freedom Day 30. března

Den otevřených formátů se již tradičně koná 30. března. Požádali jsme dobrovolníky, aby přeložili webovou stránku akce. Tyto překlady jsou nyní na naší wiki a my vyzýváme ostatní, aby se zapojili do jejich vylepšení. Výsledek pak nahrajeme na web documentfreedom.org. Pomozte propagaci otevřených formátů! Pořádáte nějakou akci nebo byste chtěli, ale něco vám chybí? Napište nám, pomůžeme, podpoříme vás.

http://www.openoffice.cz/novinky/zapojte-se-s-nami-do-propagace-otevrenych-formatu
http://documentfreedom.org/2011/

Podporujeme vývoj doplňků pro OpenOffice.org

Stále podporujeme vývoj unikátních doplňků, které si můžete zdarma stáhnout na OpenOffice.cz. Během února jsme vývojáře podpořili částkou 1223 Kč a 3750 Kč. Jen v únoru jsme tedy na podporu lepších funkcí v OpenOffice.org poskytli cca 5000 Kč. A to také díky vám, našim podporovatelům a dárcům. Děkujeme vám!

http://www.openoffice.cz/doplnky

(Pracujeme na vylepšení webu OpenOffice.cz ve všech ohledech. Jsme si vědomi jeho nedostatků.)

Děkujeme vám za podporu a připomínáme, že poslední číslo openMagazinu naleznete na adrese

http://www.openmagazin.cz/2011/02/openmagazin-122010/

Další newsletter vám zašleme 15. března 2011.

Vlastimil Ott,
Liberix, o.p.s.
info@liberix.cz