Newsletter #3 (12. 1. 2010): Seminář na SPŠ stavení v Opavě, setkání s JŠI, softwarové licence

Vážení a milí partneři a příznivci,

vítáme vás v novém zasněženém roce a věříme, že svou energii nevyčerpáte jen na odklízení sněhu. Budeme rádi, když vám vydrží i na jiné aktivity, třeba se  u některé z nich setkáme.

Událo se

16.12. Proběhl další seminář na SPŠ stavební v Opavě (vždy probíhá den po rozeslání tohoto newsletteru); účast je skromná, přesto věříme, že to má smysl
17.12. Setkání se zástupci JŠI ve vzdělávacím centru KVIC v Novém Jičíně, diskuze o základním školství, potvrzena pozice Liberixu jako partnera pro další aktivity

Přeložili jsme do češtiny rozšíření History Master pro OpenOffice.org: http://extensions.services.openoffice.org/project/HistoryMaster
Tento doplněk umožňuje spravovat seznamy nedávno otevřených dokumentů, filtrovat je a řadit. Další informace: http://www.openoffice.cz/doplnky/prizpusobte-si-seznam-poslednich-dokumentu-rozsirenim

Pro Vysoký ústav pedagogický jsme do příručky pro základní školy připravili odborný článek o softwarových licencích. Příručka bude distribuována do základních škol.

Plánujeme

16.1 Barcamp Vsetín, http://barcamp.cz%3B aktivní účast s přednáškou Jak může neziskovka využít volně šiřitelný software

16.1. XI. sněm neziskových organizací Olomouckého kraje, http://www.uno-ok.cz; aktivní účast s prezentací aktivit společnosti a nabídkou neziskovému sektoru

Elektronický openMagazin zanedlouho oslaví jeden rok. Připravujeme určité úpravy, nicméně chceme znát názor čtenářů. Pokud jste tak dosud neučinili, vyjádřete se prosím v našem dotazníku: http://jabb.im/qj Použijte také bannery a loga http://www.openmagazin.cz/media/ a umístěte je,  prosím, na své stránky a blogy – šiřte magazín dále! Magazin získal nedávno ISSN označení (https://liberix.cz/unikatni-openmagazin-vychazi-jiz-podesate-ziskal-issn/) a díky tomu se stane součástí digitálního archivu http://webarchiv.cz Národní knihovny v Praze. O dalším postupu budeme čtenáře informovat.

Smlouvu o archivaci jsme podepsali také pro obsah portálu OpenOffice.cz; také tam ještě není vše dokončeno a oficiální oznámení teprve vydáme. Portály LinuxEXPRES.cz a MandrivaLinux.cz již součástí digitálního archivu jsou.

Navázali jsme kontakt se společností Local TV PLUS (http://www.ltv-plus.cz), která je držitelkou 14 licencí pro televizní vysílání na Severní Moravě. Připravujeme pilotní pořad o Linuxu a dále jednáme o pravidelnému magazínu. Hledáme redaktory, případně moderátory (samozřejmě muže i ženy). Nabídky spolupráce přijímáme na info@liberix.cz.

Uvítáme pomoc

– hledáme partnera pro openMagazin; získá reklamu a zajistí tak provoz magazínu (náklady na redakci jsou cca 5000 měsíčně)
– hledáme redaktory, autory článků, moderátory na fóra; tvůrčí činnost je honorována
– hledáme aktivní a kreativní grafiky a hudebníky pro vytváření propagačních videí, obrázků či spotů
– zapojte se do testování Editoru testových úloh pro Moodle: http://code.google.com/p/moodleed/

Nabízíme

– možnost seberealizace motivovaným zájemcům, v některých případech finanční výdělek
– konzultace při realizaci školních prací
– možnost odborné praxe
– prostor bloggerům v openMagazinu: pošlete nám odkaz na článek, který podle vás stojí za vydání (může být váš nebo neváš ;-))
– knihy ke koupi: https://liberix.cz/knihy/

Sledujte nás na https://liberix.cz a na http://twitter.com/liberix. Nabídněte svým známým odběr tohoto newsletteru: http://newsletter.liberix.cz/register.php, vždy je možné jej odhlásit.

Děkujeme za pozornost a napište nám občas nějaký mail – co máme dělat, co bychom dělat neměli. Uvítáme tipy na články, slušnou a věcnou kritiku nebo i vyjádření přízně.

Děkujeme, další newsletter rozešleme 26. ledna 2010.

Za Liberix
Vlastimil Ott
info@liberix.cz