Newsletter #7 (9. 3. 2010): grantová poradkyně, Evropský týden IT dovedností, setkání UNO

Dobrý večer,

zdravíme příznivce svobodného softwaru a Liberixu u dalšího informačního mailu (a omlouváme se za drobné zpoždění).

Událo se, probíhá

Navázali jsme kontakt s grantovou poradkyní paní Šnajdrovou. Připravujeme podání projektových žádostí ve Zlínském kraji a v kraji Vysočina. Nabízíme partnerství školám v těchto krajích, ozvěte se nám. Projekty se budou týkat dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků (DVPP). Uzávěrky projektů jsou 8. a 26. dubna 2010.

Liberix se aktivně zúčastnil Evropského týdne IT dovedností. Byli jsme přítomni na tiskové konferenci 1.3. v Domě zahraničních služeb v Praze. Navázali jsme kontakt s Jednotou školských informatiků, spolupráce bude pokračovat konkrétními činnostmi. Dne 3.3. jsme v Olomouci uspořádali seminář Nízkonákladový software pro neziskovky. Účastnilo se cca 15 lidí z cca 10 organizací.
https://liberix.cz/e-skills-week-olomoucke-neziskovky-ziskaly-informace-o-volne-siritelneho-softwaru/

Dne 2.3.2010 proběhlo setkání tzv. Olomoucké sekce Unie neziskových organizací Olomouckého kraje. Olomoucká sekce jsou neziskovky, které působí přímo ve městě Olomouci. Liberix se stal aktivním členem sekce, Vlastimil Ott byl zvolen do tříčlenného předsednictva OlS. Primárním cílem je ověření provozuschopnosti, příprava předvolebních aktivit a relaunch webu http://www.uno-ok.cz

Web Scribus.cz je připraven na spuštění – byl vložen starý obsah, vytvořen moderní vzhled, nainstalováno fórum. Nový obsah zatím chybí, doufáme v aktivitu našich stávajících autorů a nových zájemců. Články honorujeme.

Elektronický časopis openMagazin vyšel v čísle 1/2010 a ve zcela novém vzhledu. Přispívá deset portálů, děkujeme všem za spolupráci, magazín nám dělá radost.
https://liberix.cz/liberix-vydava-openmagazin-12010-s-novym-vzhledem/

Zveřejnili jsme výzvy pro podání nabídek – Instalace a úprava webové aplikace a Vytvoření metodologie. Obě se týkají projektu Internetové jazykové kurzy pro nevidomé žáky. Textová a zvuková data pro učebnici jsou k dispozici a nyní se připravuje vytvoření webové aplikace (systému pro správu obsahu), který bude slouží jako uživatelské rozhraní.

Plánuje se

11.3. Konference Softecon v Bratislavě

16.3. Zasedání předsednictva Olomoucké sekce UNO a příprava konkrétních prací v rámci sekce

březen-duben Zcela nový web Liberix.cz a jeho subweby, probíhá grafický návrh.

31.3. je Document Freedom Day, tedy den, kdy budou různé organizace upozorňovat na výhody otevřených datových formátů. Vyzýváme všechny k podpoře, rádi bychom zorganizovali akci, která se jako tzv. event dostane do zpravodajství – na nic jiného novináři zřejmě neslyší. Uspořádejme výraznou propagační akci! Máte nápad? Kontaktujte nás nebo začněte sami, my se přidáme a s námi i další lidé.
Podrobnosti: http://www.documentfreedom.org

Pojďte překládat OpenOffice.org

Český lokalizační tým kancelářského balíku OpenOffice.org se trvale potýká s absolutním nedostatkem spolupracovníků. Všichni se rádi chlubíme svobodným softwarem, ale je velmi málo lidí, kteří opravdu něco udělají. Překlady nejsou obtížné a množství investovaného času záleží na vás. I hodina týdně se počítá!
Pomozte, zapište se: http://forum.openoffice.cz/viewtopic.php?id=973

Další newsletter můžete čekat opět za 14 dní. Mezitím budeme rádi za vaše postřehy nebo náměty k naší činnosti.

Děkujeme za přízeň.
Vlastimil Ott
Liberix, o.p.s.