Tým Liberixu

Vlastimil Ott (1979)

Vlastimil OttVzděláním učitel na střední škole, Linux a open source používá od roku 2002. Zkušenosti získal coby autor, korektor, redaktor a šéfredaktor LinuxEXPRESu, OpenOffice.cz a dalších magazínů.  V Liberixu zastává pozici ředitele a propaguje open source, kudy jezdí.

Michal Hlavatý (1985)

Michal HlavatýPracuje na Linuxu od dob vydání Ubuntu 6.06. Ve volných chvílích pozoruje cokoliv zajímavého, především pak noční oblohu a divoká zvířata. Pod rukama mu projde velké množství textu, protože se v Liberixu věnuje sazbě, vektorové grafice a také se stará o portál Scribus.cz.

Robert Krátký (1979)

Robert KrátkýK Linuxu a open source našel cestu přes FreeBSD v roce 2001. Téměř osm let se věnoval portálu AbcLinuxu.cz jako šéfredaktor. Jeho největší vášní je cestování, zejména za kulinářskými zážitky. Pro Liberix pracuje jako koordinátor dobrovolníků a připravuje čtvrtletník Open source & praxe.

Michal Medek

ing. Michal MedekEkonom, účetní, finanční manažer projektů

Dříve s námi spolupracovali

Petr Šafařík (1985)

Petr ŠafaříkVěnuje se především distribucím Mandriva Linux a Mageia. V současnosti je redaktorem na serveru MandrivaLinux.cz. Je také správce, admin a šéfredaktor serveru Mageia.cz. Dále maintainer balíčků v Mandriva Linuxu a Mageii, majitel a správce největšího českého repozitáře pro Mandriva Linux, koordinátor českých překladů v projektu Mageia, spoluautor knih o Mandriva Linuxu. Je nadšený capoeirista, sysadmin a vodák.

Ladislav Nešněra

Ladislav NešněraZodpovědný za Linux v Brně

Irena Šafářová (1957)

Irena ŠafářováV roce 2005 absolvovala školu systémový technik počítačů. Pak v roce 2009 obchodní akademii v Orlové. Zabývá se Linuxem od roku 2005 a od roku 2009 pracuje jako autorka, redaktorka a editorka webových portálů OpenOffice.cz a MandrivaLinux.cz. Je také zodpovědná šéfredaktorka openMagazinu.

Miroslav Hrončok (1991)

Miroslav HrončokUž jako malého chlapce ho bavily všechny ty počítače a internety. Když se v patnácti rozhodoval, co bude dál dělat, LinuxEXPRES.cz byl pro něj jasná volba. V roce 2007 napsal svůj první a poslední článek do papírového vydání, ale od té doby přispívá pravidelně do toho webového. Od roku 2009 působil jako redaktor LinuxEXPRESu, ale i OpenOffice.cz, což vzdal, protože OpenOffce.org nerozumí. V současnosti je šéfredaktorem LinuxEXPRESu, kromě toho někdy přeloží nebo vytvoří nějaký kousek svobodného softwaru.

Bronislava Hošková (1977)

Bronislava HoškováVystudovala marketing a obchod, kterému se také aktivně 8 let věnovala. V Liberixu pracovala od října 2010 do března 2012 na pozici školitele v projektu Internetové jazykové kurzy pro nevidomé žáky. Jejím úkolem bylo proškolit tým učitelů, kteří budou vlastní výuku jazyků na školách provádět. Od září 2011 působila na pozici PR pracovníka ve stejnojmenném projektu. Mimo projektových úkolů se věnovala marketingu Liberixu a jeho projektů z pozice dobrovolníka. To konkrétně znamená tvorbu nejrůznějších marketingových materiálů (ve spolupráci s grafiky a tiskárnami) a pomoc s oslovením inzerentů a komunity.

Jakub Šindelka (1984)

Jakub ŠindelkaStudent Filosofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, obor Kulturní antropologie. Byl  členem realizačního týmu, kde se jako lektor podílel na projektu Protipředsudkových workshopů pro žáky základních a středních škol. V Liberixu pracoval  na pozici administrativního pracovníka v projektovém týmu řešícím projekt Internetové jazykové kurzy pro nevidomé žáky.

Dana Baierová (1981)

Dana BaierováStudovala na Slezské univerzitě v Opavě, obor český jazyk a literatura. Poté pár let učila na základní škole. Hraje na akordeon a kytaru, ráda čte a chodí do kina. S Linuxem pracuje od roku 2002. V Liberixu pracovala jako jazyková korektorka. T.č. je na rodičovské dovolené.