Pedagogové používající open source se sešli v Olomouci

Ve čtvrtek 6.12.2012 se konalo letos už druhé setkání učitelů, kteří ve škole používají open-source software. Místem konání byla ZŠ Stupkova v Olomouci. Měla podporu Jednoty školských informatiků (JSI), Liberixu, o. p. s., Euroface Consulting (GEBOL) a Google EDU Group ČR (GEGCR). Předávali si tak své zkušenosti a poznatky z praxe.

Open-source software ve školách

Letos již druhé setkání pedagogů, kteří ve škole používají open-source software, se konalo dne 6.12.2012 v Olomouci. Akce byla akreditována v rámci DVPP. Učitelé i IT správci společně diskutovali nad nasazením a možnostmi open-source softwaru ve školství. Přednášky podle naplánovaného programu byly velmi zajímavé.

Úvod měl pan Kubes, ICT koordinátor z pořádající školy, a pak následoval pan Vlastimil Ott z Liberixu. Představil projekt internetových jazykových učebnic pro nevidomé žáky, které vznikly pod hlavičkou Liberixu. Představují moderní nástroj pro výuku cizích jazyků, určenou hlavně dětem s hendikepem. Kurzy jsou volně přístupné na internetu na adrese ec3.liberix.cz.

Učebna byla plná do posledního místa
Učebna byla plná do posledního místa
řivítal nás pan Kubes za pořádající školu
Přivítal nás pan Kubes za pořádající školu
Pan Ott nám uváděl každého dalšího přednášejícího
Pan Ott nám uváděl každého dalšího přednášejícího

Fotogalerie ze setkání

Další fotografie si můžete po kliknutí na obrázek prohlédnout v galerii.

Setkání pedagogů (oss), prosinec 2012

 

Přednášky ke stažení

Většinu přednášek ve formátu PDF si můžete stáhnout a prohlédnout. Prezentace učitelů v Olomouci jsou zabalené do jednoho souboru (zip).

3 komentáře u „Pedagogové používající open source se sešli v Olomouci“

  1. Není někde alespoň hrubý odhad, kolik procent open source programů se používá ve školství, popřípadě jestli se podíl těchto programů zvyšuje?

    Předem díky

    • Velmi pravděpodobně ne. O žádném nevíme a po pravdě by bylo dost složité jej vytvořit.

Komentáře nejsou povoleny.