Poděkování dárcům – srpen a září 2010

Během srpna a září 2010 jsme obdrželi množství finančních darů. Mnoho dárců zareagovalo na naši konkrétní výzvu, která se týkala openMagazinu. Na účet nám dorazily peníze, které pro nás mají velký význam a samozřejmě nás potěšily.Logo Liberix

Hlavně openMagazin

Prostředky, které jsme obdrželi, věnujeme na zajištění redakčních prací při přípravě openMagazinu – časopisu o open source, který je zcela zdarma a k dispozici všem zájemcům. Uvažujeme také o tisku samolepek a výrobě drobných reklamních předmětů, kterými bychom propagaci magazinu podpořili. Uvítáme vaše názory a doporučení.Stáhnout openMagazin

Propagace open source

Naším zájmem je ale také propagace mimo openMagazin – pracujeme na výrobě plakátů pro OpenOffice.org a Linux. Plakáty bychom nabízeli organizátorům různých seminářů a konferencí, případně bychom je vylepili na veřejných plochách či vystavili v MHD.

Zdá se, že bude možné realizovat také další úkol, který máme v plánu – tematické brožury věnované konkrétní problematice. Měly by sloužit jako základní dokumentace pro různé situace a pro různé zájemce. Pracovní náměty jsou: Software a jeho licence, Svobodný software ve školství, Svobodný software v neziskovém sektoru, Svobodný software ve firmě a další. Plánujeme také speciální vydání openMagazinu.

Děkujeme dárcům

Velmi děkujeme všem dárcům za poskytnuté prostředky. Neváhejte se na nás obrátit, pokud byste měli pocit, že nevíte, jak s nimi nakládáme. Snažíme se vás informovat pomocí (tohoto) webu, newsletteru nebo přes Twitter, rádi vám ale odpovíme i telefonicky (595 175 184). Jsme otevření nápadům, kritice i komentářům. Děkujeme!

Srpen

500 KčMarek Mahut
200 KčJan Schneider
1000 KčVojtěch Trefný

Září

1000 KčIvitera, a.s.
3000 KčPavel Chovančík
1000 KčOldřich Burger
500 KčJosef Zettl
100 KčMiroslava Hellerová
660 KčJan Hitz
200 KčPavel Cvrček
50 000 KčHBQ, s.r.o.
100 KčVojtěch Trefný
500 KčMarek Mahut
100 KčZdeněk Brebera
300 KčJiří Konopáč