Pozvánka: Setkání učitelů používajících open source

Zveme všechny zájemce zejména z řad pedagogické veřejnosti na další setkání učitelů, kteří používají a prosazují open-source software.

Setkání se uskuteční ve čtvrtek 6. prosince 2012 na ZŠ Stupkova v Olomouci, a to od 9:00 do 17:00. Na programu budou příspěvky související s používáním open-source softwaru ve školách, diskutovat se bude o možných komplikacích, licenční problematice nebo vzdělávání uživatelů.

Přihlaste se prosím, abychom s vámi počítali (materiály, občerstvení apod.). Akce je pro účastníky bezplatná, počet míst je omezený.

Setkání je vhodné pro učitele všech předmětů, kteří působí na základních, středních a dalších školách či ve vzdělávacích zařízeních. Naším zájmem je pozvat co nejvíce účastníků, program není určen specialistům na informační technologie. Cílem je přiblížit tyto technologie běžným uživatelům a poskytnout jim nové podněty pro práci.

Hledáme přednášející

Akci chápeme jako neformální setkání a její obsah závisí na aktivitě účastníků. Proto hledáme přednášející, kteří mají své oblíbené téma a chtějí s ním seznámit kolegy. Nabídněte prosím své téma (na skoleni@liberix.cz), podělte se o své zkušenosti s open source. Publikum zaujmete např. těmito tématy (pouze inspirace):

  • smysluplné využití Moodlu ve školské praxi (aneb není to jen úložiště souborů)
  • tvoření a sazba vzorců do matematiky, fyziky
  • efektivní nástroje pro vytváření estetických písemek a testů (databanky, šablony, testování)
  • software a webové služby pro výuku cizích jazyků
  • interaktivní tabule a open-source prezentační nástroje (aneb jsou výrobci „open“?)
  • instalace a správa počítačových učeben, samozřejmě na open source (LTSP, Edubuntu)
  • jak využít GIMP, Inkscape nebo jiný grafický editor v jiných předmětech než informatika

Uvedená témata jsou návrhy a slouží jako inspirace, neomezujte se na ně, velmi rádi uslyšíme také jiné náměty. Napište nám na skoleni@liberix.cz.

Pořadatelé

Přihlaste se, prosím!

Akci společně pořádají tyto organizace:

2 komentáře u „Pozvánka: Setkání učitelů používajících open source“

Komentáře nejsou povoleny.