Přečtěte si, kdo u nás podporuje open source

Dobrý den, vážení příznivci open source, začínáte číst pravidelný newsletter společnosti Liberix,
v němž vás informujeme o tom, co se děje ve světě svobodného softwaru.

Naše společnost přesunula svou kancelář do Opavy, Dolní náměstí 20. Sídlo zůstává  na adrese Erbenova 270/2, Olomouc.

Dárci nás posunují vpřed

Máme pocit z dobře vykonané práce. Stále se věnujeme mnoha zadáním, námětům nebo úkolům. Když se nám podaří něco dokončit nebo poskytnout někomu pomoc, uvědomíme si, že je to díky dárcům, kteří naši práci podporují penězi. V uplynulém období nám poskytli finanční prostředky následující dárci:

Tibor Jančula, Vojtěch Trefný, Jiří Konopáč, Michal Hrušecký, Michal Kasík, Jan Szpuk
Red Hat Czech, s.r.o.
HBQ, s.r.o.

Děkujeme těmto dárcům za důvěru a za poskytnuté finanční prostředky.

Chystá se hodně konferencí, přijďte mezi nás

LinuxEXPRES byl mediálním partnerem podařené konference Openmobility.
http://www.linuxexpres.cz/aktuality/reportaz-z-konference-openmobility-2012

Žilina

Na začátku července se v Žilině opět koná konference Otvorený softvér vo vzdelávaní, výskume a v IT riešeniach, kde budeme společně se SOIT udělovat cenu za nejlepší odbornou práci věnovanou FOSS. Věříme, že prací bude stále více.
http://ossconf.soit.sk/cena_SOIT_Liberix

Praha

Liberix je partnerem mezinárodní konference FOSS4G-CEE & Geoinformatics, hledáme partnery akce. Podnikáte v oboru? Zprostředkujeme vám kontakt s odborníky, kteří na akci přijedou.
http://foss4g-cee.org

A protože nedávno vyšlo nové Ubuntu (ano, už zase), koná se tuto sobotu 12. května v Praze Ubuntu Party, kde vystoupí mmj. Miro Hrončok (LinuxEXPRES) a Ivan Bíbr (Liberix).
http://party.ubuntu.cz

Ostrava

Šestého června se v Ostravě koná konference Otevřeme školu svobodnému ICT, kde bude Liberix prezentovat téma FOSS učitelské veřejnosti. Zároveň plánujeme další setkání učitelů používajících open source, tentokrát v Brně.
http://kvic.cz/aktualita/1876/Krajska_konference_venovana_dostupnemu_ICT_pro_tvorbu_DUMu

Zveme vás srdečně na libovolnou akci – nebo všechny. 🙂

(Tajná informace – můžete se těšit na zbrusu novou konferenci, která bude zdárně sekundovat brněnskému LinuxAltu. Již letos, těšte se.)

Propagační materiály na konference

Na akce, jaké jsou uvedeny výše, dorazí často velké množství zájemců o open source, kterým chybí informace (jde např. o pedagogy). Rádi bychom jim tyto informace poskytli ve zcela konkrétní papírové formě.

Vytvořili jsme tedy papírovou skládačku, kterou chceme nechat vyrobit v nákladu 2000 kusů. Náklady na celý proces (tisk, grafika, redaktorské práce) jsou 7500 Kč. Téměř hotovou verzi si můžete prohlédnout: https://liberix.cz/doplnky/liberix/

Uvítali bychom vaši finanční podporu. Pokud si také myslíte, že je důležité šířit informace nejen na webu, ale i při osobních setkáních, pomozte nám, prosím, s výrobou skládačky.

Pošlete alespoň 300 Kč na transparentní účet 2100055120/2010, do poznámky napište svůj e-mail, abychom vám mohli poděkovat.

Více na https://liberix.cz/podporte-nas/financne/

Děkujeme vám za spolupráci a těšíme se na osobní setkání.

Vlastimil Ott,
Liberix, o.p.s.

P.S. Pokud chcete reálně pomoci šíření myšlenek open source, učiňte tak, prosím hned, pošlete do neděle alespoň 300 Kč, konference se blíží, výroba nějakou dobu trvá. Děkujeme vám!