Přednášky o rizicích na internetu a počítačovém pirátství proběhly tentokrát v Brně

Liberix opět připravil přednášku o rizicích na internetu. Je určena žákům základních škol, které by měla upozornit, že internet může být špatný pán. Tři přednášky proběhly na podzim v Brně.

Rizikem na internetu jsou často lidé

Ve spolupráci se Střediskem služeb školám připravil Liberix 90minutovou přednášku, v níž jsou s dětmi prodiskutována témata týkající se chování uživatelů na internetu. Děti se často domnívají, že mají dostatek informací a že se na internetu umí „správně“ pohybovat. Tato přednáška se je snaží upozornit na zákeřné jednání jiných lidí, které je může překvapit a ohrozit. Kromě vysvětlení základních aspektů internetu jako celosvětové sítě se přednáška věnuje zejména potenciálně kriminálnímu jednání – vyhrožování, vydírání, společenskému znemožnění, ale také fyzickému násilí.

Nebezpečný internet Brno, děti
Nebezpečný internet Brno, děti

Jak je to s pirátstvím?

Další téma se věnuje multimediálnímu obsahu na internetu a softwaru. Jsou vysvětleny pojmy jako legální a nelegální software, počítačové pirátství, licence a důraz je kladen na používání volně šiřitelného softwaru (svobodného softwaru). Děti jsou např. upozorněny na skutečnost, že operační systém Windows je obvykle nezbytné zakoupit pro každý domácí počítač; v následné diskuzi nad stavem věcí se dochází k zajímavým závěrům. Doporučeno je používat linuxové systémy jako Ubuntu – děti stále častěji informují, že Linux znají a používají.

Nebezpečný internet, Brno - lektor
Nebezpečný internet, Brno - lektor

Přednášky budou pokračovat

Přednášky se poprvé konaly v roce 2010 na popud karvinské Policie. Zájem brněnského SSŠ je trvalý a další přednášky jsou plánovány na předvánoční čas. Rádi budeme spolupracovat také s dalšími školami či organizacemi. Pokud máte zájem o uspořádání přednášky, kontaktujte nás prosím na adrese info@liberix.cz.

Fotografie naleznete v naší fotogalerii >>

1 komentář u „Přednášky o rizicích na internetu a počítačovém pirátství proběhly tentokrát v Brně“

Komentáře nejsou povoleny.