Proběhlo: Druhá konference OSEPA a workshop v Praze

Koncem března 2012 se v Jihlavě a v Novém Městě na Moravě konala 2. mezinárodní konference evropského projektu OSEPA (Open Source software usage by European Public Administrations – využití open-source softwaru v evropské státní správě). Konferenci organizoval účastník projektu Kraj Vysočina.

Konferenci předcházel dvoudenní informační workshop pro zahraniční delegáty v Praze. Ve spolupráci s Krajem Vysočina se na organizaci podílel Liberix, který zodpovídal za obsahovou stránku workshopu. Pozvání Liberixu přijali a v rámci dvoudenního přednáškového a diskusního programu vystoupili s prezentacemi o nasazení open source ve státní správě přední čeští odborníci na open source a zástupci státních institucí, univerzit a soukromé i neziskové sféry.

Přečtěte si také článek na portálu LinuxEXPRES: OSEPA: FOSS na úřadech po celé Evropě

Renata Mutlová z Odboru informatiky Krajského úřadu Kraje Vysočina k workshopu řekla: „Z naší strany hodnotíme workshop velmi pozitivně a zcela jistě naplnil naše očekávání.“ Během jihlavské části konference vystoupil Vlastimil Ott z Liberixu s přednáškou o současném stavu využití open source v České republice.

Společnost Liberix děkuje všem lektorům, kteří na workshopu vystoupili.

2 komentáře u „Proběhlo: Druhá konference OSEPA a workshop v Praze“

  1. Pingback: Děti v Orlové a softwarové pirátství (newsletter 4/2012) » Archiv newsletteru » Liberix, o. p. s. » Společnost pro podporu svobodného softwaru

Komentáře nejsou povoleny.