Program Free & Open Zone uzavřen

Jak již bylo oznámeno, byla naše společnost vybrána pro organizaci prezentace neziskových subjektů a zajímavých projektů na konferenci LinuxExpo 2006. Tato část s názvem Free & Open Zone umožňuje prezentaci těm projektům, kteří nedisponují prostředky, ale disponují ochotou a je za nimi vidět kus práce. Program letošního ročníku Free & Open Zone byl právě uzavřen, tak se podívejme, na co se můžete těšit.

Přednášková část

Přednášková část Free & Open Zone proběhne 12. 4. a je na ní připraveno několik přednášek o zajímavých free a open source projektech. Na své si přijdou vývojáři, správci serverů, příznivci moderních grafických technologií i příznivci české distribuce Danix. Kompletní program přednášek naleznete na stránkách konference.

Liberix se představuje

14:00-15:00, Bohdan Milar, sál 1
Představení společnosti Liberix a jejich aktivit. Shrnutí dosavadního působení a představení realizovaných a připravovaných projektů.

Vývojová platforma Mozilla

14:00-15:00, David Majda, sál 2
Vývoj aplikací na platformě Mozilla, jeho současnost a budoucnost – využití technologie XULRunner.

Performance tunning Linuxového serveru

15:00-16:00, Tomáš Matějíček, sál 1
Souhrn několikaletých zkušeností s instalací a provozem Linuxového internetového serveru, metody analýzy systému, přehled nejčastějších problémů a chyb, praktické příklady jejich řešení a vysvětlení konkrétní konfigurace.

Xgl: zítřejší desktop

15:00-16:00, Jiří Benc, sál 2
Představení desktopového systému Xgl, tedy X Window běžícího nad OpenGL. Důvody vzniku Xgl (aneb tančící okna jsou jen pěkným vedlejším efektem), stručný popis řešení, konkurenční projekty, ukázka na živo.

Tvorba profesionální 3D grafiky pomocí open source

16:00-17:00, Marek Polčák, sál 1
Tato přednáška vás seznámí s možností tvorby kvalitní 3D grafiky pomocí multiplatformního programu Blender. Její součástí bude představení pracovního prostředí programu, nasazení v praxi a srovnání s jeho komerčními konkurenty.

Danix a nové technologie

16:00-17:00, David Pravec, sál 2
Krátké představení tradiční české živé distribuce Linuxu, doplněné o přehled novinek a zcela nových technologií, kterými se bude pyšnit brzy očekávaná nová verze.

Výstavní část

Výstavní část bude probíhat stejně jako předchozí ročníky po celou dobu trvání konference a najdete na ní následující projekty.

CZilla

Projekt CZilla se dlouhodobě zabývá lokalizací, propagací a podporou open source projektu Mozilla.org v České republice. Uživatelům pravidelně přináší české verze populárního prohlížeče Mozilla Firefox, výkonného poštovního klienta Mozilla Thunderbird, editoru webových stránek Nvu a balíku internetových aplikací Seamonkey, včetně mnoha rozšíření pro tyto produkty. http://www.czilla.cz/

Danix

Snahou projektu Danix je přinést lidem a firmám svobodný operační systém, jež si mohou podle svých představ snadno na míru upravit. Důraz je kladen na automatickou konfiguraci a snadnost používání. http://www.danix.cz/

GAVANET – CZFreenet Varnsdorf

Jsme nezisková CZFree síť GAVANET. Působíme ve Varnsdorfu a přilehlých obcích. Máme pravděpodobně nejrozsáhlejší síť na daném území. Na serverech používáme pouze svobodné programy. http://www.gavanet.org

KDE desktop environment

KDE je mocné desktopové prostředí pro pracovní stanice s operačním systémem typu Unix vyvíjené jako Open Source. Kombinuje v sobě lehkost ovládání, funkčnost a vynikající grafický design s technologickou dokonalostí operačního systému typu Unix. http://www.kde.org

Slax

Live distribuce založená na Slackware Linuxu. http://www.slax.org

OpenSuSE

Svobodná verze známé distribuce SuSE, vyvíjené společností Novell. Ten zaměstnává špičkové odborníky v oboru free/open source software. V současné době zajišťuje vývoj v oblasti linuxového jádra, konfiguračního programu YaST a správu softwarových balíků. SuSE působí v České republice od roku 1999. http://www.opensuse.cz