Propagovali jsme svobodný software na veletrhu neziskovek NGO market 2013

V pátek 3. května 2013 se v pražské Národní technické knihovně konal další ročník konference NGO market, propagovali jsme tam svobodný software.

Tentokrát jsme se zúčastnili aktivně jako „vystavovatelé“.  Podařilo se nám včas zajistit si místo a zaplatit účastnický poplatek. Na naši výzvu v březnovém newsletteru reagoval pan Petr Tvaróg a svou nabídku realizoval. Skutečně dorazil do Prahy a celý den poctivě odpovídal na dotazy návštěvníků našeho stánku. Za ochotu, férový přístup a odvedenou práci mu děkujeme, protože ve prospěch open source udělal hodně práce.

Pro potřeby konference jsme vytvořili letáky, které jsme na místě rozdávali společně s radami, jak si svobodný software vyzkoušet. Taktéž jsme doporučovali, aby se neziskovky počítačů nebály, protože jim usnadní práci. To se týká zejména softwaru jako je EviKon, který slouží pro správu informací v neziskovkách. Pro ten mimochodem stále hledáme funkční obchodní model – aplikace je provozuschopná a podle našeho názoru skvělá, ale chybí nám obchodní koncovka.

Propagovali jsme také jazykové kurzy pro nevidomé, které mohou neziskovky využít pro své potřeby či nabídnout svým nevidomým klientům. Kurzy jsou dostupné bezplatně na internetu.

Akci hodnotíme jako úspěšnou – podařilo se nám hovořit s desítkami lidí (podle počtu rozdaných letáků jde o více než 50 rozhovorů), v několika případech jsme získali cenné kontakty i informace. V podobných aktivitách budeme pokračovat, uvítáme spolupráci s dobrovolníky.

Za Liberix

Michal Hlavatý

Vlastimil Ott

 

2 komentáře u „Propagovali jsme svobodný software na veletrhu neziskovek NGO market 2013“

Komentáře nejsou povoleny.