Sázíme další časopisy a získali jsme grant

Milí příznivci open source, rádi bychom vás po měsíci opět informovali o aktivitách společnosti Liberix. Rozesláno 13. února 2013.

Open source a praxe 1/2013

Vytvořili jsme další vydání osvětových novin Open source a praxe a rozeslali jsme je vybraným politikům, vedoucím IT sekcí, ředitelům odborů na úřadech a dalším lidem s rozhodovací pravomocí.

Výroba novin nás stojí velké úsilí – peníze nepočítáme. Máme akutní nedostatek článků, přitom však sledujeme trvalý zájem o kvalitní informace. Chcete-li náš projekt podpořit, pošlete nám tip na článek nebo si kupte PDF vydání  v našem e-shopu:
http://obchod.liberix.cz/2-magazin-open-source-praxe

Za kvalitní radnice: Grant z Fondu Otakara Motejla

Nadace Open Society Fund nám přiznala grant ve výši 25 000 Kč na zpracování metodiky pro nasazení open source v úřadech státní správy a samosprávy. Výsledné PDF bude k dispozici v srpnu, uvítáme jakékoliv nápady, tipy nebo nejlépe kontakty. Stejně jako v případě novin jsou pro nás tyto informace zcela zásadní, protože naše dosavadní vztahová síť se vyčerpává…

Videotéka: Hledání práce s videoživotopisem

Pro olomouckou InternetPoradnu dokončujeme projekt internetové videotéky, která pomůže nezaměstnaným s hledáním nového pracovního umístění. Systém využijí pro uložení videoživotopisu, informací o sobě a dokumentů. Zájemci z řad firem si budou jednotlivé profily nakupovat a získávat tak informace o uchazečích. Aplikace je postavena na redakčním systému WordPress a patří mezi zatím největší výzvy, které nás v této oblasti potkaly. Spuštění v březnu.

Sázíme časopisy: Svět neziskovek a ICT Koordinátor

V únoru jsme poprvé vysázeli celorepublikový magazín Svět neziskovek, který vydává obecně prospěšná společnost Neziskovky.cz. Součástí práce byl také návrh nového vzhledu. Únorové číslo si můžete stáhnout:
http://www.neziskovky.cz/sdata/SN_2_2013_web_499.pdf

Připravujeme společně s firmou 16UP Group další vydání časopisu pro ICT koordinátory na základních školách. Kromě obvyklé spolupráce na obsahu budeme magazín také sázet. Je to již třetí časopis, který zakázkově připravuje náš odborník Michal Hlavatý.
http://www.ictkoordinator.info/

Děkujeme za finanční podporu našim milým dárcům, kterými jsou Vojtěch Trefný, Michal Hrušecký, Jiří Konopáč, Pavel Šimerda, Jan Szpuk, Kamil Páral, Rodan Hojgr a další, nám často neznámí fanoušci na sociálních sítích (včetně Flattru).

Další newsletter očekávejte za měsíc. Podpořte, prosím, naši práci nákupem v našem e-shopu http://obchod.liberix.cz. Děkujeme vám.

Za Liberix

Vlastimil Ott