Sdružení Debian.cz ohlásilo spolupráci se společností Liberix

Jsme rádi, že můžeme při příležitosti vydání dlouho očekávané nové verze Debianu – Sarge – oznámit zahájení spolupráce mezi sdružením Debian.cz a společností Liberix, o.p.s. Cílem spolupráce bude především zajištění dobrovolníků a hledání dalších způsobů podpory pro projekt Debian v České republice.

Debian GNU/Linux patří mezi nejvýraznější a nejpoužívanější distribuce GNU/Linuxu ve světě a je velmi populární především u zkušenějších uživatelů, kteří jej preferují kvůli jeho svobodě, stabilitě a otevřenému způsobu vývoje. „Věříme, že vzájemná spolupráce přispěje nejen ke zviditelnění této unikátní distribuce, ale i svobodného softwaru jako takového“ prohlásil Miroslav Kuře, koordinátor českého lokalizačního týmu Debianu.

Posláním Liberixu je propagace a podpora svobodných informačních technologií, včetně open source a free software. Podporou není zamýšlen pouze vlastní vývoj, lokalizace a dokumentace. Jde také o právní otázky a administrativní podporu vývojářů. Propagaci společnost provádí v různých rovinách, účastní se též různých konferencí či přímo oslovuje významné instituce v oblasti médií, školství, veřejné správy i v korporátní sféře. Liberix je partnerem společnosti Brailcom, o. p. s. a projektu Edunix. Více se o nás dočtete na liberix.cz.

Bohdan Milar, ředitel Liberix, o. p. s.
Vilém Vychodil, vedoucí projektu Debian.cz