Školení a open-source software pro neziskovky

Archiv newsletteru rozeslaného příznivcům 11. července 2012.

Toto je další newsletter, který pravidelně rozesíláme; jeden je určen uživatelům portálu OpenOffice.cz, druhý uživatelům portálu LinuxEXPRES. Oba dva se zaměřují na sdělení drobných, ale důležitých informací, které se nesnadno hledají, a mohou pomoci v běžné práci. Archivy newsletterů najdete zde:

 

Školení a služby pro neziskovky

Během června jsme navázali kontakt se dvěma společnostmi, které podporují neziskové organizace (NNO) zejména školením a informačním servisem. Jedná se o Neziskovky.cz a Spiralis, o. s. Naše nabídka spolupráce (o jejíž formě ještě jednáme) je následující:

  • poradenství pro NNO: snížení nákladů na software v NNO (využitím open source)
  • školení pro NNO: jak vytvářet prezentační materiály, jak publikovat offline a online
  • CRM pro neziskovky (viz dále)

Kromě získání nových kontaktů očekáváme od realizovaných služeb finanční příjmy. Chtěli bychom vás poprosit – pokud znáte ve svém okolí neziskovku, kterou by mohla naše práce zajímat, pošlete nám na ni kontakt. Budujeme si aktivně jejich seznam a hodláme svou energii napřít také tímto směrem – rozšiřovat open source v NNO.

CRM software pro neziskovky

Každá neziskovka (a nejen ta) si vhodným či méně vhodným způsobem udržuje databázi kontaktů a příležitostí (řízení vztahů se zákazníky, CRM, v tomto případě jde spíše o fanoušky a dárce). Obvykle k tomu používají tabulkový kalkulátor.

My jsme tou cestou jít nechtěli a protože jsme nenašli vhodné řešení, ve spolupráci s externím dodavatelem jsme aplikaci vyvinuli sami (a nadále ji vylepšujeme). Ukázkovou verzi můžete najít na http://demo.liberix.cz (demo/demo).

Považujeme ji za klíčovou pro vlastní práci, ale vidíme v ní také velký potenciál, který jistě využijí další organizace. V současnosti připravujeme technické zázemí pro spuštění a obchodní model. Vítáme jakékoliv připomínky, náměty či pomoc.

Obnovujeme obchod.liberix.cz

Poté, co se přestaly vycházet knihy o Linuxu, náš elektronický obchod osiřel. To nyní měníme a jeho nová verze založená na PrestaShopu ožije každým dnem. Pro začátek bude možné zakoupit noviny Open source & praxe, elektronické materiály v PDF, DVD se softwarem, informační balíčky a – pozor! – originální a prémiová čísla původního LinuxEXPRESu.

Máte hodinu čas? Věnujte ji open source!

Pokud máte hodinu čas, pak ji prosím věnujte našim společným cílům a napište nám:

  • Co byste si koupili v našem elektronickém obchodě?
  • Znáte nějakou nepočítačovou neziskovku, která řeší problém se softwarem?
  • Našli jste chybu v programu http://demo.liberix.cz ?

Moc vám děkujeme za spolupráci,
Vladimíru Burianovi, Janu Szpukovi, Michalu Hrušeckému, Jiřímu Konopáčovi a Vojtěchu Trefnému
děkujeme za jejich finanční dary pro naši práci.

Bohužel jsme dosud nevydali openMagazin za červen (už vyjde brzy), vydali jsme ale několik newsletterů, množství článků, spoustu hlášek na sociálních sítích a vyrobili jsme další číslo novin Open source a praxe. Opět ho rozešleme lidem s rozhodovací pravomocí a použijeme ho pro rozšiřování open-source softwaru.

Děkujeme za podporu a těšíme se na vaše reakce.

Vlastimil Ott,
Liberix, o.p.s.

P.S. Naši práci trvale a významně podporuje společnost HBQ, a.s. Moc si toho vážíme a děkujeme.