Internet bez bariér – seminář o výhodách a rizicích světové počítačové sítě

Rádi bychom pozvali všechny zájemce na seminář s názvem Internet bez bariér. Je určený pro školy, neziskové organizace a jednotlivce z Olomouckého kraje, kteří jsou v kontaktu se zrakově hendikepovanými. Seminář proběhne ve čtvrtek 23. února 2012 od 14 hodin.

Read moreInternet bez bariér – seminář o výhodách a rizicích světové počítačové sítě

Zvukové učebnice pomáhají nevidomým dětem s výukou jazyků, píše se ve školních novinách

Jazykové učebnice čtyř jazyků, které vyvíjí Liberix, v současné době již používají děti a učitelé několika škol. Partnerem projektu je ZŠ V. Vejdovského v Litovli, kde vyšel o projektu článek ve školních novinách.

Read moreZvukové učebnice pomáhají nevidomým dětem s výukou jazyků, píše se ve školních novinách

Výuka jazyků zrakově postižených dětí – kurzy na internetu

Víte, jak se učí cizí jazyk lidé, kteří nevidí? Možná jste nad tím nikdy nepřemýšleli. Vidící mají své barevné učebnice, ve kterých popisují obrázky, vysvětlují, co se asi odehrává na fotografii, zaškrtávají správné odpovědi, spojují části vět, které k sobě patří a přiřazují obrázek a cizojazyčný pojem. Pracují očima. To všechno nevidomý dělat nemůže, protože – ale to je jasné. Možná vás tedy až teď napadlo, jak se vlastně učí cizí jazyk lidé, kterým chybí tak důležitý smysl?

Read moreVýuka jazyků zrakově postižených dětí – kurzy na internetu

Newsletter #28 (8.2.2011): INGOT v pilotu, přípravy na komunitní akce, open source datové schránky

Přinášíme vám další zprávy z naší činnosti, která je zaměřena na propagaci a podporu open source. Newsletter byl rozeslán 8. února našim příznivcům. Přihlaste si jeho příjem, budete pravidelně informováni o české open source scéně.

Read moreNewsletter #28 (8.2.2011): INGOT v pilotu, přípravy na komunitní akce, open source datové schránky