Téma open source zaznělo na konferenci učitelů

Dobrý den, milí příznivci Linuxu a open source, začínáte číst newsletter společnosti Liberix. Rádi bychom vás informovali o tom, co se událo za poslední měsíc a co plánujeme.

Plánuje se

Konference LinuxDays

Jak jsme informovali minule a jak už asi víte z webu, ve dnech 20.-21.10.2012 se bude konat konference LinuxDays. Bude spojena s akcemi komunit kolem openSUSE a Gentoo, v součtu půjde o čtyři konference. Máte-li zájem vystoupit, hlaste se s nabídkami: http://www.linuxdays.cz/cfp/

Společně pořádají FIT ČVUT, Liberix, za podpory společností SUSE Linux a Red Hat Czech.
https://liberix.cz/informace-oznameni/linuxdays-nova-linuxova-konference-na-podzim-v-praze/

OSSConf Žilina

V červenci (2.-4.7.2012) se v Žilině opět koná konference Otvorený softvér vo vzdelávaní, výskume a v IT riešeniach. Zveme vás na přednášky, ale také k moderovaným diskuzím, kde bude prostor pokládat otázky a společně hledat odpovědi. Liberix bude moderovat úterní blok s názvem Proč se open source nerozšiřuje tak rychle, jak si myslíme.

Pořádá Spoločnosť pre otvorené informačné technológie za podpory Žilinské univerzity, Slovenské informatické spoľočnosti a společnosti Red Hat Czech.
http://ossconf.soit.sk

Konalo se

V Ostravě se 6. června konala konference Otevřeme školu svobodnému ICT, jíž se zúčastnili pedagogičtí pracovníci ze 142 škol Moravskoslezského kraje. Liberix jim prezentoval téma open source a jeho – dle našeho názoru nedostatečné – používání ve školství. Článek na web připravujeme, čekáme na fotky a videozáznam.

Účastníci konference obdrželi noviny a leták s informacemi o našich školeních (cca 150 ks). Rozdalo se cca 150 CD openSUSE a Ubuntu, samolepky a další reklamní tiskoviny. Slajdy přednášky:
http://www.slideshare.net/Liberix/boj-se-esk-koly-pouvat-opensource-software

Propagační skládačka

V minulém newsletteru jsme psali, že máme zájem nechat vyrobit skládačky prezentující svobodný software. Tento nápad zatím realizovat nebudeme, odkládáme ho na podzim. Děkujeme dárcům za jejich podporu, peníze se neztratí, skládačky vyrobíme.

Krátce

Promýšlíme plán na realizaci business setkání, kde by se sešli obchodníci a IT manažeři.  Považujeme to velmi důležitý krok, který je třeba učinit, abychom podpořili rozšiřování open source. Psát články nestačí.

Finišuje příprava dalšího vydání novin Open source a praxe. Opět je rozešleme na stovky  adres – politikům, ředitelům, manažerům, vedoucím pracovníkům. Stále sháníme obsah, tedy kvalitní články o technologiích a případech nasazení. Nabídnete pro další čísla?

TIP: Chcete ve firmě podpořit open source? Předplaťte si noviny, zajistíte jejich rozvoj.
http://osspraxe.cz/predplatne-pro-firmy

Setkání učitelů používajících open source jsme přeložili na podzim, červen se ukázal jako nevhodný pro všechny zúčastněné.

Ukazuje se, že tam, kde by měl být kvalitní český katalog open-source aplikací, je velká díra. Cimrmanova teorie externismu funguje, ale radost z toho nemáme. Jak z toho ven…

Sledujete nás na sociálních sítích? Přidali jsme další – Flattr pro mikroplatby. A za minulý měsíc nám fanoušci naklikali 25 eur! 🙂 Perfektní..

https://liberix.cz/o-spolecnosti/komunikujte-s-nami/

Děkujeme vám za přízeň,
během týdne čekejte zprávu o dalším openMagazinu.

Vlastimil Ott,
Liberix, o.p.s.