Ubuntu Lucid Lynx 10.04: Moderní operační systém pro každého

ubuntu_n_wbS radostí oznamujeme, že byla vydána nová verze operačního systému Ubuntu s kódovým názvem Lucid Lynx. Jedná se o verzi s prodlouženou podporou pěti let, po níž budou připravovány opravné balíčky. Tato podpora a další vlastnosti dělají z operačního systému Ubuntu 10.04 software ideální pro firmy, školy, různé organizace i domácnosti.

Ubuntu 10.04 je komplexní balík softwaru – základem je stabilní operační systém, jenž je doplněn programy pro práci s webem, pro komunikaci v sociálních sítích, pro vytváření kancelářských dokumentů, pro práci s obrázky a fotografiemi a dalšími. Ubuntu splní všechny požadavky kladené na moderní operační systém – je pravidelně aktualizován a vyvíjen, je bezpečný a odolný proti škodlivému softwaru a existují pro něj tisíce programů.

Uživatelé Ubuntu mohou bez problémů a komplikací používat běžně dostupné webové technologie a komunikovat s uživateli jiných operačních systémů. Novinkou této verze je kromě vzhledu a loga hlavně datové úložiště Ubuntu One a jeho obchod s hudbou Music Store. Uživatel tak může synchronizovat své nastavení a data s jinými svými počítači a kupovat si hudbu.

O Liberixu

Liberix je obecně prospěšná společnost založená za účelem propagace volně šiřitelného softwaru a otevřených technologií. Spolupracuje se vzdělávacími institucemi, neziskovými organizacemi i komerčním sektorem. Věnuje se osvětě, vzdělávání a organizaci propagačních akcí. Společnost sídlí v Olomouci, více informací naleznete na adrese liberix.cz.

Mgr. Vlastimil Ott, ředitel Liberix, o.p.s.
Kateřinská 107/5, 772 00 Olomouc, liberix.cz
+420 595 175 184