Ubuntu Party v Ostravě navštívilo přes padesát lidí

Setkání na počest nové verze Ubuntu, které se konalo v sobotu 7. května v Ostravě, navštívilo více než 50 lidí. Přednášková akce se konala na Základní škole J. Valčíka v Ostravě-Porubě, která Ubuntu sama používá.

Na příchozí návštěvníky čekali od 10:00 přednášející z české komunity Ubuntu, kterou vedl Vojtěch Trefný. Tadeáš Pařík a Martin Kiklhorn seznámili posluchače s novinkami v Ubuntu 11.04 a variantou Kubuntu, šéfredaktor LinuxEXPRESu Miroslav Hrončok pak nabídl alternativu v podobě Xubuntu s prostředím Xfce. Vojtěch Trefný blíže představil českou komunitu a její fungování. Přednáškový program uzavřel David M. Strnad prezentací případové studie nasazení Ubuntu ve slovenské Skalici.

ZŠ J. Valčíka, Ostrava-Poruba - ubuntizována
ZŠ J. Valčíka, Ostrava-Poruba - ubuntizována

Liberix prezentoval své aktivity – Open source & praxe, openMagazin a vše, co souvisí se školstvím. Podíleli jsme se také na organizaci této akce.

Neformální číst programu se posléze odehrávala na ostravské noční tepně Stodolní, kam hosté z Prahy prostě museli zavítat. 🙂

Děkujeme vedení základní školy za vstřícnost, děkujeme všem návštěvníkům za účast, aktivitu při kladení dotazů a za informování ve společenských sítích. Rádi podobnou akci zopakujeme – a příště to může být zrovna u vás! (Na nové Ubuntu přitom čekat nemusíme).

Reakce najdete na naší facebookové stránce, Twitteru (hashtag #rpova) a různě na internetu. Fotky v naší galerii.

Návštěvníci Ubuntu Party v Ostravě
Návštěvníci Ubuntu Party v Ostravě

3 komentáře u „Ubuntu Party v Ostravě navštívilo přes padesát lidí“

  1. Pingback: Liberix, o.p.s. #32: Ve znamení konferencí a setkávání » Archiv newsletteru » Společnost pro podporu svobodného softwaru » Liberix, o. p. s.

Komentáře nejsou povoleny.