Vývojáři Linuxu se sjedou do Prahy a Liberix bude u toho

Česká republika bude ve dnech 23. až 28. října 2011 hostit sérii prestižních mezinárodních konferencí o Linuxu, Liberix je jejich partnerem.

Za dvacet let své existence se Linux stal nepostradatelným nástrojem v mnoha odvětvích výpočetní techniky a později i každodenního života. V rámci vývojářského a uživatelského konferenčního programu se v Praze představí původní tvůrce systému Linus Torvalds a další softwaroví vývojáři z celého světa. Partnerem konferencí v ČR je společnost Liberix.

Prestižní setkání v Praze

Koncem října 2011 bude Praha dějištěm tří prestižních linuxových konferencí pořádaných organizací Linux Foundation, která sdružuje a zastupuje společnosti se zájmem o další rozvoj a prosazování Linuxu. Patří mezi ně např. IBM, Fujitsu, Oracle, AMD, Google a další. Ve dnech 23. až 28. října se v Hotelu Clarion uskuteční následující konference:

  • Linux Kernel Summit
  • LinuxCon Europe
  • Embedded Linux Conference Europe (ELCE)

Součástí těchto akcí bude vystoupení předních vývojářů Linuxu a přednášky zástupců významných korporátních uživatelů linuxových řešení. Kromě Linuse Torvaldse, původního tvůrce Linuxu, zahrnuje program prezentace nejvyššího managementu firem Intel, Red Hat, Oracle, BMW a dalších.

Linux je výdělečný softwarový ekosystém

Linux letos oslavil dvacet let od svého vzniku. Díky své flexibilitě, robustnosti a otevřenému modelu vývoje nachází uplatnění v široké škále zařízení – od velkých serverů v enterprise datových centrech přes televizní set-top boxy až po chytré mobilní telefony (Android je založen na Linuxu). Businessu založeném na tomto softwaru se daří také v České republice.
Linux si dokázal vydobýt dominantní postavení v oblasti serverových systémů a mobilních aplikací. Studie# ukazují, že se Linux celosvětově používá na více než 60 % serverů a v druhém pololetí 2011 byl na 43 % prodaných smartphonů (druhý Symbian zaostává s 22 %). Celosvětově generuje linuxový business desítky miliard dolarů zisku a výrazně ovlivňuje celé IT odvětví.

Liberix – partner v České republice

Lokálním partnerem konference je obecně prospěšná společnost Liberix. Liberix se dlouhodobě zabývá propagací a podporou otevřených informačních technologií, každoročně organizuje konferenci LinuxAlt, spravuje webový magazín LinuxEXPRES a připravuje tištěný magazín Open source & praxe. Uvedeným konferencím zajišťuje mediální podporu.

Kontaktní osoba pro média

Robert Krátký
e-mail:    robert.kratky@liberix.cz
mobil:    +420 602 656 944

Liberix, o. p. s.
Erbenova 2, 779 00 Olomouc
Další informace: https://liberix.cz

1 komentář u „Vývojáři Linuxu se sjedou do Prahy a Liberix bude u toho“

Komentáře nejsou povoleny.