Vzdělávání je jedna z cest, kudy šířit open source (Newsletter Liberix 2/2012)

Dobrý den, milí příznivci, právě čtete další newsletter společnosti Liberix.

Jste to vy, kdo šíří open source

Chodili jste rádi do školy? Možná ano, možná ne, jistě se ale shodneme, že vzdělání nabyté ve škole i mimo ni je klíčové pro úspěch člověka. Zkušenosti, dovednosti a dostatek informací jsou předpokladem pro zdárný pracovní i osobní život.

Píšu o tom hlavně z toho důvodu, že úkol, který má Liberix zakotven v zakládací listině, nemá cíle. Stále budeme šířit informace, vzdělávat a ukazovat. Můžeme to dělat díky darům našich podporovatelů.

Jako jste vy.

Tím, že čtete naše magazíny, šíříte je, poskytujete nám náměty a věnujete nám finanční dary, podporujete open source. Vy sami šíříte myšlenky otevřeného a svobodného softwaru. Buďte na to hrdí!

Finanční dary nám v měsíci lednu poskytli Vratislav Charvát, Pavel Lavička, Vojtěch Trefný, Miroslav Filip, Michal Hrušecký a Jiří Konopáč. Děkujeme.

Newsletter o kancelářském balíku

Pokud vás zajímá OpenOffice.org a LibreOffice, pak vám doporučujeme originální newsletter, který je zasílán uživatelům registrovaným na portálu OpenOffice.cz – nikde jinde nezískáte tak pečlivě vybrané tipy a zlepšováky pro svobodný kancelářský balík. Registrujte se: http://www.openoffice.cz/register.php

ACTA X

Článek o ACTA vyšel v novinách Open source & praxe již v prosinci, takže všichni čtenáři novin (lidé s rozhodovací pravomocí) četli o ACTA již před Vánocemi, tedy dříve, než se z ní stalo mediální téma. Bod pro vás!

Open source v Grygově

Víte, že v Grygově nedaleko Olomouce používají originální a jedinečný SMS systém pro komunikaci se svými občany, ale také dobrovolnými hasiči? Je psaný na míru díky open-source nástrojům a běží v jednom
virtuálním linuxovém serveru. Článek připravujeme pro další vydání novin Open source & praxe. Znáte něco podobného?

Napište nám

Příznivci open source nám nabízejí témata, inspirují nás, pomáhají nám pracovat. Budeme rádi, když to budete dělat také – pište nám, chtějte, abychom se věnovali vašemu tématu. Vy nám dáváte směr.

TIP

Dvacet z vás změní kus světa – když pošlete 300 Kč, vznikne jedno vydání openMagazinu. Když vás bude třicet, vznikne navíc vydání pro Kindle. 3000 Kč za každý formát: PDF, ePub, Kindle. Je to férové?

Těšíme se na vaše reakce,
děkujeme vám,

Vlastimil Ott
Liberix, o.p.s.

P.S. OpenMagazin je zdarma a zatím ve formátech PDF a ePub. Verzi pro Kindle nevytváříme kvůli penězům. Změníte to?