Závěrečná zpráva z konference LinuxAlt 2010

Pátý ročník konference LinuxAlt proběhl o víkendu 6. a 7. listopadu 2010 na půdě FIT VUT v Brně-Králově poli. LinuxAlt je osvětová a vzdělávací přednášková akce orientovaná na Linux a ostatní otevřené operační systémy, svobodný software a svobodné komunikační technologie. Akce získala první cenu v hodnocení odborné poroty v anketě Czech Open Source 2010 v kategorii Akce roku.

Stáhněte si: Závěrečná zpráva konference LinuxAlt 2010 (PDF, 1,7 MB)

Cílem konference je zvýšit povědomí o Linuxu mezi lidmi, o jeho možnostech a využití v domácnosti i na pracovišti. V letošním ročníku zaznělo celkem 22 hodin přednášek, které si připravili 23 přednášející. Sobotní blok přednášek navštívilo 300 účastníků, v neděli přišlo 200 účastníků. LinuxAlt 2010 tedy navštívilo celkem 500 účastníků. Přednášející i účastníci pocházeli z celé České republiky a přijeli i návštěvníci a partneři z blízkých oblastí Slovenska.

Konferenci připravil Linux v Brně – brněnské zastoupení Liberix o. p. s., ve spolupráci s FIT VUT v Brně, společností Red Hat Czech a dalšími partnery: WinStrom, OKsystem, CZ.NIC a vpsFree.

Organizátoři děkují všem partnerům, bez jejichž podpory by se akce nemohla uskutečnit. Lektorům pak patří díky za jejich ochotu předstoupit před posluchače a také za to, že si připravili atraktivní témata. Návštěvníkům pak děkujeme za to, že se dostavili a vytvořili výbornou atmosféru. Bez nich by konference pochopitelně neměla smysl. Těšíme se na shledání na podzim 2011.